• Świetlica

• UWAGA RODZICE!!!

Od 01 września 2023 roku nastąpiła zmiana numeru telefonu, pod który należy zgłaszać nieobecność dziecka w przedszkolu lub ucznia w szkole aby uzyskać odpis - zwrot za posiłek lub posiłki.

NOWY NUMER TELEFONU - 41 307 28 14

Beata Łatasiewicz

kierownik świetlicy szkolnej

Świetlica,działająca przy naszej szkole to miejsce, w którym dzieci spędzaja czas wolny – przed lekcjami i po ich zakończeniu. Nauczyciele – wychowawcy świetlicy - Beata Łatasiewicz, Martyna Mochocka, Sylwia Arabasz, Justyna Brelak, dbają aby uczniom zapewnić bezpieczeństwo, w ciekawy sposób zagospodarować czas wolny. Uczniowie mogą skorzystać z tenisa stołowego, bilarda, mogą pograć w gry planszowe. Opiekunowie, w miarę potrzeb pomagają im odrobić prace domowe, uzupełnić braki w zakresie wiedzy
          z poszczególnych przedmiotów. W ramach zajęć świetlicowych prowadzone są pogadanki na temat uzależnień, skutków negatywnych zachowań, problemów wieku dorastania, kultury życia codziennego. Oferuje ona także uczniom zajęcia plastyczne i muzyczne. Nauczycielki pracujące na świetlicy biorą także udział w uroczystościach szkolnych. Kierownik świetlicy – Beata Łatasiewicz – na bieżąco uzupełnia jej wyposażenie. W miarę potrzeb odbywają się tu także lekcje w ramach zastępstw za nauczycieli nieobecnych z powodu choroby. Świetlica pełni także funkcję stołówki szkolnej. Uczniowie chętnie korzystają z dożywiania, starając się przestrzegać zasad kulturalnego zachowania przy stole. Wychowawcy świetlicy starają się na bieżąco aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły, angażują się w pisanie projektów unijnych i ich późniejszą realizację.