• OPŁATY 2023/2024

• Cena obiadu jednodaniowego dla uczniów szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 6 zł.

Cennik posiłków w roku szkolnym 2023/2024 dla przedszkola przedstawia się następująco:

a) cena dwudaniowego obiadu - dla dzieci z przedszkola i kl. "0" - abonament miesięczny - 6,70  x ilość dni żywienia;

b) cena śniadania - dla dzieci  z przedszkola i kl. "0" - abonament miesięczny - 4,00 zł x ilość dni żywienia;

c) cena podwieczorku –dla dzieci z przedszkola i kl. "0" - abonament miesięczny - 3,20 zł x ilość dni żywienia.

Na początku września rodzice/opiekunowie prawni otrzymują od wychowawców paski, na których umieszczona jest kwota do zapłaty za wrzesień i nr konta bankowego, na które należy przelać środki pieniężne.

Paski z opłatą za żywienie otrzymymują rodzice/opiekunowie prawni od wychowawców na początku każdego miesiąca. Opłatę należy dokonywać do 10 dnia każdego miesiąca. Opłaty za wyżywienie dokonuje się z góry (za cały miesiąc). Odpisy uwzględniane są
          w następnym miesiącu.

Zwrot za posiłki może być dokonany tylko po uprzednim zgłoszeniu nieobecności dziecka:

- z grup IV-VI, 0a, 0b, 0c oraz klas I-VIII, pod numerem telefonu 41 307 28 14

dla grup I-III pod numerem telefonu 41 307 20 59

lub osobiście u kierownika świetlicy szkolnej, zgodnie z ponizszymi wytycznymi:

• do godziny 9:00 (dotyczy obiadu),
          • w przypadku śniadań i podwieczorków na dzień wcześniej do godziny 10:00. Po tej godzinie odpis nie będzie mógł być zrealizowany, a powstała nadpłata za wyłącznie terminowo zgłoszone nieobecności odliczana jest z odpłatności za posiłki w następnym miesiącu.

Przykłady:

• rodzic dzwoni do szkoły o godz. 7.45 i informuje, że od dziś (środa) do końca tygodnia dziecka nie będzie w przedszkolu. Obiad będzie odliczony od środy (środa, czwartek i piątek), zaś śniadanie i podwieczorek od czwartku (czwartek i piątek);
          • rodzic dzwoni do szkoły o godz. 9.45 i informuje, że od dziś (środa) do końca tygodnia dziecka nie będzie w przedszkolu. Wszystkie trzy posiłki będą odliczone  od czwartku (czwartek i piątek);
          • rodzic dzwoni do szkoły o godz. 10.45 i informuje, że od dziś (środa) do końca tygodnia dziecka nie będzie w przedszkolu. Obiad będzie odliczony od czwartku (czwartek i piątek), zaś śniadanie i podwieczorek w piątek;
          • dziecko nie chodzi do przedszkola od środy do końca tygodnia – brak informacji do sekretariatu szkoły lub do świetlicy szkolnej w dawnym budynku gimnazjum – rodzic musi dokonać zapłaty  za posiłki – brak odliczeń.

Pobyt dziecka w przedszkolu do 5 godzin dziennie jest bezpłatny. Pobyt dzieci urodzonych po 2017 roku, w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie, jest odpłatny, a rodzice/opiekunowie prawni dodatkowo otrzymywać będą paski z opłatą za opiekę. Opieka, za każdą dodatkową godzinę, aktualnie wynosi 1,30 zł (naliczana jest za każdą rozpoczętą ponadwymiarową godzinę).

Np. dziecko przebywało w przedszkolu danego dnia od godz. 8.10 do godz. 14.35, tj. 6 godzin i 25 minut - opłata za opiekę  wyniesie: 6h 25 min. – 5h = 1h 25 min, czyli 2h X 1,30 zł = 2,60 zł. Opłaty za opiekę dokonujemy „z dołu”, tzn. po zakończonym miesiącu kalendarzowym.

Kwotę do zapłaty za czas pobytu dziecka w przedszkolu oblicza się na podstawie elektronicznego systemu ewidencji „Punktualny Przedszkolak”. Do każdego dziecka przypisana jest jedna karta zbliżeniowa – zbliżając kartę do czytnika znajdującego się przy wejściu do przedszkola, zapisuje się w systemie czas przyprowadzenia i odbioru dziecka. Rodzic/opiekun prawny na własny koszt (cena karty zgodnie z cennikiem producenta) może zamówić w przedszkolu dodatkową kartę.

Szczegółowe zasady funkcjonowania programu określa „Regulamin korzystania
          z Elektronicznego Systemu Ewidencji pobytu dziecka  Punktualny Przedszkolak”

Regulamin_Punktualny_Przedszkolak.PDF