• Dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4-8

• 01 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się ostatnia w tym roku dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4-8. Inicjatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Robertem Puchałą. Koniec roku już za pasem, a więc można poświęcić trochę czasu na zabawę, a dyskoteka, to najlepszy czas na chwilę relaksu przy muzyce i wspólną zabawę.

Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc i śpiewając w rytm ulubionych hitów, a integracja z klasami była szczególnie zauważalna we wspólnych wykonaniach takich tańców jak: Jedzie pociąg z daleka, Macarena, Chocolate choco choco, czy Taniec belgijski.

Uczniowie świetnie się bawili wykorzystując możliwość „poskromienia parkietu”. Wydaje się, iż poprzez taką muzykę i taniec lepszej integracji nie trzeba. Dyskoteka wszystkim podobała się uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejną, ale już w nowym roku szkolnym.

Robert Puchała

opiekun SU

ZSP w Daleszycach

• Wycieczka do Warszawy klas szóstych

• 19 maja 2023 roku klasy szóste odwiedziły naszą piękną Warszawę – stolicę Polski. Wyjechaliśmy z Daleszyc o 6.30. Autobus aż buzował od niecierpliwego oczekiwania. Młodzież bardzo pragnęła podążać ścieżkami wielkiej metropolii. Na początek zachwycił nas Park Saski. W otoczeniu greckich świątyń i muz mogliśmy kontemplować zielone płuca Warszawy. Nagle naszym oczom ukazał się pomnik Nieznanego Żołnierza. Z radosnego zgiełku zostało wspomnienie. Teraz dopadła nas powaga i zaduma nad losami ludzi, którzy oddali za naszą ojczyznę życie. Byliśmy świadkami zmiany warty. Mogliśmy podziwiać z jakim dostojeństwem i szacunkiem następuje wymiana żołnierzy. Przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem, zrobiliśmy kilka fajnych fotek przy Kolumnie Zygmunta na Placu Zamkowym, mogliśmy podziwiać odbudowany Zamek Królewski, Stare Miasto i Barbakan. Na koniec wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyliśmy stolicę z lotu ptaka. W drodze powrotnej zaśpiewaliśmy kilkanaście piosenek, a wysiadając z autokaru zostały nam piękne wspomnienia.

Agnieszka Michalecka

nauczyciel ZSP w Daleszycach