• W dniu 29 września 2023 roku w Szkole Podstawowej im. płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza” w Daleszycach odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowali:

• Ostrowski Kamil,
        • Ozga Paweł,
        • Szczepaniak Julia.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza wraz z opiekunem panem Robertem Puchałą.

Do głosowania uprawnieni byli wszyscy uczniowie szkoły klas 4-8 (265 uczniów).

W wyborach ogółem oddano na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 236 głosy, w tym: 235 głosy ważne, 1 głos nieważny.

Frekwencja wśród uczniów wyniosła 89%. Komisja wyborcza po zakończeniu głosowania w obecności opiekuna dokonała podsumowania wyników.

W wyniku przeprowadzonych wyborów po raz pierwszy w historii szkoły powołano trzyosobowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024 w składzie:

• Ostrowski Kamil – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego,
        • Ozga Paweł – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego,
        • Szczepaniak Julia – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom, gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w pracach Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024.

nauczyciel ZSP Daleszyce

opiekun Samorządu Uczniowskiego