Strona główna
Aktualności
Świętokrzyska Edukacja Zawodowa – projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej
W związku z realizacją działań wspierających uczniów w świadomym planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, nasza szkoła przystąpiła do projektu „Świętokrzyska Edukacja Zawodowa”. Projekt stanowi element systemowych działań na rzecz podnoszenia jakości edukacji oraz wzmacniania doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych.
II miejsce W Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej
W dniu 25 lutego 2026 r w Szkole Podstawowej w Niestachowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców z klas 4-6. W zawodach wzięły udział po trzy zespoły dziewcząt i chłopców ze SP w Sukowie, SP w Niestachowie i nasza szkoła SP Daleszyce.
Turniej był sprawdzianem umiejętności siatkarskich naszych zespołów. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zagrali świetnie, walcząc z zaangażowaniem o zwycięstwo. Rywalizacja była zacięta, a każdy mecz dostarczył wielu emocji.
Ostatecznie drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce w turnieju. Jesteśmy dumni z osiągniętego wyniku!
Skład zespołu dziewcząt: Helena Piotrowska, Oliwia Otawska, Martyna Łosak, Nadia Mojżeszek, Wiktoria Maciejska, Kornelia Opala, Kinga Łygońska, Amelia Zebrzowska i Gabriela Woźniak.
Zespół chłopców w składzie: Michał Mierzwa, Jan Baćkowski, Wojciech Jeziorski, Paweł Stępień, Tomasz Spółczyń
🚌 Przywozy młodzieży szkolnej od 23 lutego 2026 r. (poniedziałek) 🚌
PRZYWOZY
7.05 – Brzechów
7.10 – Niestachów
7.20 – Kranów
7.40 – Sieraków
Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek Matematycznych
18 lutego 2026 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne kolejnej edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek Matematycznych organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z wydawnictwem Logi. W naszej szkole do eliminacji przystąpiło aż 60 uczniów. Do półfinału, który odbył się 31 marca w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przeszły 4 drużyny trzyosobowe:
🎭💘 Dyskoteka Karnawałowo–Walentynkowa w Tłusty Czwartek! 🍩🎶
12 lutego nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę zabawy, kolorów i radości! Uczniowie klas 4–8 świętowali wspólnie podczas wyjątkowej dyskoteki karnawałowo–walentynkowej, która w tym roku odbyła się w 🎉 Tłusty Czwartek.
Nie zabrakło:
💖 walentynkowych dekoracji i romantycznego klimatu,
🎵 świetnej muzyki i tańców do najnowszych hitów z DJ Robert, 🎵
🚌 PRZYWOZY - BUS - nowe auta🚌
· Kranów 1 – od strony Daleszyc do pętli
· Kranów 2 – od strony Słopca do obwodnicy
🌲Jasełka Bożonarodzeniowe w ZSP w Daleszycach 🌲
W dniu 18 grudnia 2025 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe które łączyły tradycyjną scenę narodzenia Jezusa z obrazem współczesnego świata, pełnego pośpiechu, samotności i konsumpcjonizmu, podkreślając, że prawdziwe Boże Narodzenie polega na odnajdywaniu Chrystusa w drugim człowieku i okazywaniu sobie miłości. Przedstawienie niosło piękne przesłanie pokoju i wzajemnego szacunku, tak bardzo dzisiaj potrzebnych. "Zawsze ilekroć uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego rękę jest Boże Narodzenie... kiedy rozdajesz nadzieję i niesiesz pomoc zniechęconym... kiedy słuchasz innych... kiedy sam prosisz o pomoc.... kiedy pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie... zawsze wtedy jest Boże Narodzenie" Dzieci zaprezentowały się wspaniale – zachwyciły publiczność nie tylko swoją grą aktorską, ale także pięknym śpiewem, zaangażowaniem i odwagą sceniczną. Uwagę przyciągały
Gminne drużynowe turnieje tenisa stołowego dziewcząt i chłopców
Nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Drużynowych Turniejów Tenisa Stołowego klas IV-VI oraz VII-VIII w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju wystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych w: Marzyszu, Brzechowie, Borkowie, Niestachowie, Sukowie, Szczecnie i Daleszycach. Oto wyniki naszych uczniów:
Wirtualna strzelnica
Dwudziestu dwóch uczniów z klas ósmych naszej szkoły pojechało do „Wirtualnej strzelnicy” w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej. To były ciekawe i przyjemne zajęcia, pozwalające opanować koncentrację i skupienie, a do tego okraszone dawką adrenaliny. Strzelnica pozwala na doskonalenie umiejętności strzeleckich, bez konieczności używania ostrej amunicji, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i obniżenie kosztów treningu. Co więcej, uczniowie mieli do dyspozycji karabin HK 416 oraz pistolet marki „Glock”, które są replikami prawdziwej broni odpowiadającej ciężarem i wielkością oraz posiadające taki sam odrzut, co zwiększa realizm podjętych ćwiczeń. Uczniowie strzelali do tarcz oddalonych na odległość 50 m, po 3 serie z karabinu oraz po 2 serie z pistoletu, a w każdej serii można było oddać 5 strzałów. Najwięcej punktów wśród wszystkich uczniów uzyskała Emilia Wołcerz, która zdoby
✨ Debiut pełen magii i sukcesu! ✨
Z ogromną radością dzielimy się wspaniałą wiadomością z życia naszej szkolnej społeczności! W sobotę 6 grudnia 2025 roku w Mikołajki Kwartet wokalny Quadro z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach zadebiutował na Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach – i już przy pierwszym występie zdobył wyróżnienie! 🎉🎶
,,Moje Wymarzone Miejsce Pracy "
17.12.2025r. w OSP w Daleszycach został rozstrzygnięty konkurs, dotyczący wymarzonego miejsca pracy. Został on zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej oraz Dyrekcję ZSP Daleszyce. W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Daleszycach i Słopcu.
Laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i cenne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i upominkami,
a całość zakończyła się wspólnym obiadem.
DZIEŃ DORADZTWA ZAWODOWEGO
10 grudnia 2025 r. w ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej zorganizowano „Dzień Doradztwa Zawodowego”.
Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję wziąć udział w interesujących prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli OHP oraz PIP, a w czasie przerw lekcyjnych odwiedzać stoiska instytucji oferujących materiały informacyjne i ulotki dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
„Prawa Dziecka” - Uroczyste Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego! 🏅🥉🥈
Z wielką radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. „Prawa Dziecka”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza” w Daleszycach pod honorowym patronatem Dyrektora Szkoły Macieja Mądzika. Celem konkursu było nie tylko rozwijanie talentów plastycznych naszych uczniów, ale przede wszystkim pogłębienie ich wiedzy na temat podstawowych praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Była to doskonała okazja, aby młodzież w kreatywny sposób wyraziła, jak rozumie takie pojęcia jak prawo do miłości, edukacji, zabawy czy ochrony przed przemocą. Konkurs spotkał się z wyjątkowym odzewem. Jury, w skład którego weszli Joanna Pala, Agnieszka Michalecka, Justyna Brelak, Agata Bożycka, Agnieszka Janaszek miało niezwykle trudne zadanie. Poziom artystyczny i oryginalność ujęć tematu były zaskakująco wysokie! Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się
Mikołajki w bibliotece
8 grudnia 2025 r. gośćmi biblioteki szkolnej byli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami. Dzieci wysłuchały bajki Marty Stęplewskiej pt. „Pomocnik Świętego Mikołaja”.
Podczas słuchania utworu mali odbiorcy bez trudu wyobrażali sobie piękną zimową aurę i poczuli świąteczny klimat. Dowiedzieli się też, że warto pomagać innym, być dobrym i uczynnym. Święty Mikołaj przychodzi przecież tylko do grzecznych dzieci.
„Świąteczne spotkanie z „Czytającymi Gośćmi”
Tradycyjnie już w grudniu w ramach programu „Czytające szkoły” organizujemy „świąteczne czytanie”. Tym razem 9 grudnia 2025r. „Czytającymi Gośćmi” byli uczniowie klasy VII a – Karolina Ozga i Weronika Borek (Pomocnice Świętego Mikołaja) oraz Daniel Krzysiek (Święty Mikołaj) - przeczytali opowiadanie „Dwanaście prezentów dla Świętego Mikołaja” M. i T. Kunnas. Dzieci z klas I–III dowiedziały się, że mały skrzat Jaś miał świetny pomysł: chciał obdarować prezentami Świętego Mikołaja. Do świąt zostało tylko dwanaście dni i tyle właśnie prezentów miał otrzymać Święty Mikołaj. Tymczasem w wiosce pod górą Korvatunturi, gdzie mieszka Święty Mikołaj i gdzie docierają listy od dzieci z całego świata, trwały przygotowania do świąt. Jaś też miał pełne ręce roboty! Czy udało mu się wymyślić i wykonać dwanaście wspaniałych prezentów? Czy Święty Mikołaj był zadowolony? Ależ tak! O tym przekonały się dzi
„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2025”
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi. Rokrocznie jest on organizowany w listopadzie. W tym roku został on zaplanowany w dniach 17 – 23 listopada 2025 r. Ze względu na sezon grypowy w naszej szkole został przedłużony do 30 listopada 2025 r. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza Szkoła Podstawowa w Daleszycach wzięła udział w programie „Otwarta Firma” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, który przebiegał pod hasłem „Ze szkoły na rynek pracy”. Uczniowie klas I – III realizowali moduł „Poznajemy zawody w miejscu pracy”. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Ideą tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów i ich ot
Wizyta klas siódmych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach 🚌
Uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, odwiedzając Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach - miejsce, które przez lata pełniło funkcję więzienia, a dziś stanowi ważny punkt na mapie pamięci narodowej.
Spotkanie z historią „na żywo”
Podczas zwiedzania młodzież poznała dzieje dawnego kieleckiego więzienia od momentu jego powstania aż po czasy powojenne. Przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadał o losach żołnierzy podziemia niepodległościowego, działaczy politycznych oraz osób represjonowanych, które znalazły się w murach tego miejsca. Uczniowie mogli zobaczyć zrekonstruowane cele, w tym celę izolacyjną, a także oryginalne napisy pozostawione przez więźniów.
Zbiórka karmy dla schroniska
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Daleszycach zwraca się szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale i wychowywać, być tolerancyjnym, mieć szacunek do innych, a także nieść pomoc bardziej potrzebującym.
Jak co roku Samorząd Uczniowski czyni starania, aby organizować akcje w zakresie wolontariatu skierowane szczególnie do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja jest wyjątkowa. Akcje tego typu zawsze przynoszą pozytywne rezultaty.
Wizyta klasy 3b w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Daleszycach
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 3b odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Daleszycach. Celem wyjścia było poznanie funkcjonowania biblioteki oraz zapoznanie dzieci z pracą bibliotekarzy, którzy na co dzień dbają o sprawne działanie tej ważnej instytucji.
Z wizytą w Urzędzie Pocztowym
Z wizytą w Urzędzie Pocztowym
W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy 3b mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej wizycie edukacyjnej w lokalnej placówce pocztowej. Wyjście zostało zorganizowane dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów, która zaprosiła klasę, aby od kulis poznać funkcjonowanie tak ważnej instytucji publicznej.
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych