Strona główna
Aktualności
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji klas trzecich SP
Dnia 9 maja 2019 roku, uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji. Miał on na celu sprawdzenie najmłodszych uczniów w zakresie kluczowych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Pozwolił również szkole i nauczycielowi poznać mocne strony uczniów i określić kierunek pracy nad rozwojem pozostałych. Karty oceniania dostarczają precyzyjną informację zwrotną nauczycielowi, która może być także drogowskazem dla nauczycieli uczących w klasie czwartej. Co więcej, łatwa interpretacja wyników jest pomocna w zmotywowaniu ucznia do nauki.
Filharmonia Kielecka - spotkanie z uczniami klas I - IV
16 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach odbyła się kolejna lekcja muzyczna prowadzona przez muzyków Filharmonii Kieleckiej. Tym razem atmosfera była podniosła i patriotyczna, gdyż tematem przewodnim i tytułowym była „Oda do radości”. Muzycy przybliżyli dzieciom historię powstania Hymnu Unii Europejskiej. Nie zabrakło rekwizytów: ilustracje historyczne, flagi Polski i Unii Europejskiej. Jak zwykle uczniowie brali czynny udział w lekcji.
Spotkanie z Filharmonią - koncert pt.: „Oda do radości”
16 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się Spotkanie z Filharmonią. Tematyka koncertu: „Oda do radości” nawiązująca do kolejnej (już piętnastej) rocznicy przyjęcia Polski do Unii Europejskiej. Prowadząca przybliżyła uczniom korzenie współczesnej integracji europejskiej wykonując wspólnie z młodzieżą szkolną Hymn Unii Europejskiej napisanego przez klasyka wiedeńskiego Ludwiga van Beethovena.
Finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
Jesteśmy w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Nożnej
15 maja 2019 r. w hali w Kostomłotach, odbył się finał powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W mistrzostwach powiatu kieleckiego wzięli udział chłopcy z klas IV – VI (rocznik 2006 i młodsi). W finale spotkały się najlepsze zespoły z czterech grup z eliminacji powiatowych rozegranych w marcu br. Z uwagi na deszczową pogodę, zamiast na boisku, zawody rozegrane zostały w hali, w której to zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach grając systemem „każdy z każdym”. Z grupy do dalszego etapu rozgrywek awans uzyskało po dwie najlepsze drużyny. Nasi sportowcy bez porażki przebrnęli pierwszy etap, zajmując w grupie pierwsze miejsce, następnie w walce o finał minimalnie ulegli gospodarzom. W meczu o trzecie miejsce nasi sportowcy wygrali z zespołem z Rudek. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca tj. Kostomłoty, Chmielnik i Daleszyc
3 MAJA - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Konstytucja 3 maja została uchwalona w 1791 roku jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Miała regulować ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów i stać się nadzieją na uratowanie niepodległości Polski. Zatwierdzono ją w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego. Zmieniała ona ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczała demokrację szlachecką, zniosła liberum veto, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty, stawiała chłopów pod ochroną prawa. Niestety, spisek polskich magnatów (konfederacja targowicka) przeciwko wprowadzeniu założeń konstytucji 3 maja doprowadził do ostatecznego upadku państwa polskiego i utraty niepodległości.
Dobra praktyka w klasie Ia „Z rodzicami raźniej”
W bieżącym roku szkolnym w klasie Ia wychowawca Małgorzata Pietruch wdrożyła dobrą praktykę pod hasłem „Z rodzicami raźniej”. Głównym celem podjętych działań było: wzmacnianie więzi w relacjach nauczyciel – uczeń –rodzic.
Działanie polegało na zaangażowaniu rodziców do współpracy z wychowawcą. Chętni rodzice prezentowali fizyczne, chemiczne eksperymenty wspólnie z własnym dzieckiem. Podczas trwania tego procesu badawczego przeprowadzono 34 doświadczenia i eksperymenty fizyczne, chemiczne z wodą, powietrzem, ogniem i prądem. Klasę odwiedziło 10 rodziców, którzy wykazywali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w swoich poczynaniach.
W deszczu, ale z radością i humorem… - Rajd świętego Jerzego
W bieżącym roku szkolnym rajd świętego Jerzego, poświęcony patronowi harcerstwa, odbył się z opóźnieniem 15 maja. Wynikało to ze specyficznej organizacji roku szkolnego – w kwietniu odbywały się egzaminy ósmoklasistów i gimnazjalne, a zarazem potem były Święta Wielkanocne. W środę na starcie rajdu w Brzezinkach zameldowali się harcerze z całego Hufca Kielce Powiat. Nie mogło tam braknąć również braci harcerskiej i zuchowej z drużyn działających przy naszej szkole. Mimo niesprzyjającej pogody – pochmurnej i deszczowej – uczestnicy z radością rozpoczęli zmagania z trasą i zadaniami patrolowymi. Wykazanie się wiedzą o świętym Jerzym, wykonanie zadania sprawnościowego, rozwiązanie krzyżówki czy odczytanie zaszyfrowanego czekoladką tekstu – to zadania na punktach. Po dojściu do celu – Szklanego Domu w Ciekotach – wszyscy byli niezwykle zadowoleni. Na miejscu należało jeszcze ułożyć piosenkę o
XXVIII Wojewódzki Konkurs pt. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach zajęli I pierwsze miejsce w XXVIII edycji wojewódzkiego konkursu ekologicznego pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Konkurs organizuje Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Celem konkursu jest wzbudzenie w uczniach zamiłowania i szacunku do środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie na jego różnorodność, bogactwo i piękno, a także poszerzenie wiedzy o regionie. Konkurs patronatem honorowym objęli m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Atrakcyjne nagrody dla finalistów, szkół i opiekunów zostały ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.
Warsztaty „Jak powstaje książka”
W związku ze Światowym Dniem Książki przypadającym na 23.04.2019 r, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Daleszycach w dn. 25.04.2019 r. zorganizowała bardzo interesujące warsztaty, na które zaprosiła uczniów klas II a i II c Szkoły Podstawowej w Daleszycach. Zajęcia edukacyjne pt. „Jak powstaje książka” przeprowadziła pani Joanna Tyluś-Malak z Wydawnictwa „Kurza Stopka”. Warsztaty dotyczyły procesu powstawania książek. Zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze, wzajemnej pomocy, były twórczą zabawą bazująca na plastycznych eksperymentach. Na zakończenie warsztatów, które trwały 2 godziny, dzieci otrzymały książeczki autorstwa p. Joanny Tyluś-Malak. Najważniejsze było to, że wychodziły z książeczką przez siebie zaprojektowaną.
Telefon do sekretariatu ZSP Daleszyce
668-849-564
Konkurs literacko – plastyczny „Świat książek w obrazach”
Biblioteka IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach zorganizowała, pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Konkurs literacko – plastyczny „Świat książek w obrazach”. Jego celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do poznawania bohaterów literackich i dzielenia się wiedzą z innymi na temat ulubionego bohatera literackiego. Zadanie każdego uczestnika polegało na wykonaniu ilustracji swojego ukochanego bohatera oraz napisanie w „kilku słowach”, dlaczego ta właśnie postać godna jest uznania i wyróżnienia. W konkursie wzięła udział uczennica klasy IIIe gimnazjum – Anna Kwiatkowska. W dniu 15 marca 2019 roku odebrała ona, na uroczystej gali podsumowującej, nagrodę za zdobycie II miejsca w tymże konkursie. Gratujemy Ani sukcesu i życzymy dalszej owocnej pracy nad rozwijaniem nieprzeciętnych uzdolnień plastycznych.
Uczniowie mierzyli się z własnymi słabościami…
W dniach 1-5 kwietnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole trzy konkursy wiedzowe w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI Panda. Uczniowie z klas piątych, szóstych, siódmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum zmierzyli się z testami z języka polskiego (02.04.2019r.), matematyki (02.04.2019r.) i geografii (05.04.2019r.). Każdy z nich rozwiązywał test składający się z 30 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Pytania były zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu każdy uczeń mógł sprawdzić swą wiedzę. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z zagwozdkami przedmiotowymi. Życzymy im powodzenia. Czekamy na wyniki.
„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć„ – te słowa towarzyszyły uczniom klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej podczas wyjazdu edukacyjnego do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, który miał miejsce 27 marca 2019 roku. Opowiedziano nam jak funkcjonowało to straszne miejsce, w jaki sposób traktowano więźniów. Była to dla nas bardzo ważna lekcja historii. Na długo ją zapamiętamy.
Konkurs Młodych Geografów
19.03.2019 roku dwie uczennice klasy III b, Weronika Kalarus i Wiktoria Skrzyniarz, reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Młodych Geografów, organizowanym przez VI LO im. .Juliusza Słowackiego w Kielcach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i ósmych województwa świętokrzyskiego. Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała geografię fizyczną i społeczno – ekonomiczną Europy. W wyniku konkursu wyłoniono laureata i dwie osoby wyróżnione (II i III miejsce). Milo nam poinformować, że obie nasze uczennice wypadły bardzo dobrze, Weronika Kalarus zajęła trzecie miejsce, zdobywając wyróżnienie i dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.
Wizyta fotografa w naszej klasie III „a”
Dnia 21 marca zaszczycił nas swoją obecnością tata uczennicy naszej klasy Pan Tomasz Kłosowicz. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom sztuki fotografowania, w związku z omawianym tematem. Pan Tomasz opowiedział dzieciom czym zajmuje się fotograf oraz omówił różne rodzaje zdjęć i wykorzystywanych technik. Duży zachwyt wywołał zaprezentowany dron, którego używa również do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Każde dziecko mogło także potrzymać zaprezentowane aparaty i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Na koniec uczniowie obejrzeli film, przygotowany przez fotografa z poszczególnych lat, a głównymi jego bohaterami byli uczniowie naszej klasy.
Praca szkoły w czasie trwania egzaminów.
Szanowni Rodzice!
10, 11, 12 kwietnia 2019 roku oraz 15,16,17 kwietnia 2019 roku w szkole odbywają się egzaminy.
W tych dniach, w godzinach od 6.30 do 16.00, są zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów.
Należy tylko zgłosić u wychowawcy chęć uczestniczenia dziecka.
Również osoby nie zgłoszone wcześniej będą mogły wziąć w nich udział. Jednak z uwagi na zapewnienie właściwej opieki i możliwości skorzystania z dożywiania, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
XIV Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy
II miejsce naszej drużyny w XIV Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach. We wtorek 12 marca 2019 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sukowie odbył się XIV Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach, w którym wzięła udział nasza drużyna składająca się z uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. W turnieju wzięło udział 6 drużyn.
„Witamy Wiosnę” – Dzień Talentów Gala Małych Artystów
W tym roku wiosna zaczęła się u nas bardzo kolorowo i artystycznie. 21 marca br. witaliśmy ją obchodami Dnia Talentów. Gala Małych Artystów przewidziana była dla uczniów klas I– IV, ale wystąpiły w niej licznie również wyjątkowe i cudowne sześciolatki. Galę uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Pan Dariusz Meresiński oraz Dyrekcja ZSP w Daleszycach Pani Teresa Rzepecka i Pani Monika Kosmala, a także licznie przybyli na galę rodzice i dziadkowie. Gala była doskonałą okazją do podsumowania wyników różnych konkursów i przedstawienia laureatów.
Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej w Daleszycach
Szanowni Rodzice
Serdecznie zapraszamy Państwa
w poniedziałek 1 kwietnia 2019roku w godzinach od 16.30 do 17.30
do Szkoły Podstawowej w Daleszycach
przy ul.Sienkiewicza 11B (budynek dawnego gimnazjum)
na
DZIEŃ OTWARTY
Pragniemy umżliwić Państwu bliższe poznanie placówki
oraz jej działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych