Strona główna
Aktualności
Zwiedzanie Małego Rzymu
Dnia 4 października uczniowie klas VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach udali się wraz z wychowawcami klas na wycieczkę do Sandomierza. Wyprawie towarzyszyła przepiękna pogoda, przygrzewało cudownie słońce. Zwiedzanie rozpoczęło się na Rynku przy Starej Studni. Młodzież wraz z opiekunami odwiedzili pod opieką przewodnika turystycznego liczne atrakcje tego starego grodu. Były to m.in. Rynek wraz z Ratuszem, podziemna trasa turystyczna, Kamienica Oleśnickich – Zbrojownia Rycerska, Bazylika katedralna, Brama Opatowska, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi i Wąwóz św. Jacka Odrowąża. Z daleka podziwiali Kościół Św. Jakuba wraz z Winnicą, Kościół Św. Ducha, św. Michała i św. Pawła. Ze szczytu Bramy Opatowskiej można było podziwiać meandry Wisły, Góry Pieprzowe, a w oddali dostrzec zabudowania Stalowej Woli.
UDANY WYSTĘP W GMINNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO
23 października 2021 r. w hali ZSP w Daleszycach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Daleszyckiej, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Daleszycach. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. Gościem honorowym imprezy był Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robert Janus. Rywalizacja toczyła się na poziomie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W rywalizacji szkół podstawowych wzięli udział reprezentanci szkół z Mójczy, Sukowa i Daleszyc. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiło trzy drużyny, sześć drużyn wystąpiło w kategorii chłopców. W obu kategoriach zdecydowanie wygrali uczniowie naszej szkoły, potwierdzając swój prymat na terenie gminy. Wszystkie
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
W piątek 1 października w naszej szkole, podobnie jak w 5643 szkołach na całym świecie obchodzony był XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach i zdalnym nauczaniu. W klasie IV b i VI a uczniowie „Tabliczkową wiedzę” sprawdzali podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, wszyscy świetnie sobie poradzili za co otrzymali odznakę eksperta tabliczki mnożenia. W klasie VI b uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie ze zmaganiami zostali uhonorowani certyfikatem za pomyślnie zdany egzamin. Uczniowie klasy Vc sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia nie tylko wśród rówieśników, ale także wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Wszysc
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubuję … 2021/2022
Ślubowanie klas pierwszych to radosna uroczystość w naszej szkole, której celem jest włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej. W tym roku odbyła się 6 października i przebiegała nieco inaczej. Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów, każda klasa przystąpiła do ślubowania oddzielnie, w ograniczonej liczbie gości (rodzic), zachowując pełny reżim sanitarny. Po powitaniu gości, czego dokonała p.o. dyrektora szkoły pani Monika Kosmala i odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęto część artystyczną. Każda klasa recytowała przygotowany wiersz oraz śpiewała piosenkę. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę, w której ślubowali, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolejno aktu pasowania dokonał pan Dariusz Meresiń
Wycieczka do Sandomierza klas IV
6 października uczniowie klas IV a, IV b oraz IV c wzięli udział w wycieczce szkolnej do Sandomierza.
Program wycieczki obejmował: zwiedzanie Rynku, przejście Uchem Igielnym, spacer po wzgórzu staromiejskim, zwiedzanie zbrojowni rycerskiej, rejs statkiem po Wiśle, przejście podziemną trasą turystyczną oraz zakupy pamiątek.
Spotkanie z pracownikami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach
W środę 29.09.2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w składzie:
- Wydział Prewencji:
- asp. szt. Małgorzata Sałapa-Bazak – specjalista
- podkom. Jan Stępień – specjalista
- Wydział Ruchu Drogowego:
- podkom. Mariusz Bednarski –
Lekkoatleci na starcie!!!
Sezon sportowy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli świetnym występem w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Długich. Zawody odbyły się 24 września 2021 r na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Kielcach. Dziewczęta i chłopcy z klas IV mieli za zadanie przebiec 600 m, chłopcy z klas V-VIII musieli pokonać dystans 1000 m. Wszyscy bieg ukończyli i pobiegli na miarę swoich możliwości, brawo! W każdej kategorii wiekowej uczniowie z naszej szkoły zdobyli medale i dyplomy.
Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022
W dniu 24 września 2021 roku w Szkole Podstawowej im. płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza” w Daleszycach odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.
Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego kandydowali:
- Dobrowolski Mikołaj,
- Michalczyk Aniela,
- Mysiór Zuzanna,
- Ungier
“Daleszyce królowały na podium”. Uczniowie naszej szkoły bezkonkurencyjni w “biegach długich”
Sezon sportowy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daleszycach rozpoczęli świetnym startem w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Długich. Zawody odbyły się 24 września 2021 r na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Kielcach.
Dziewczęta i chłopcy z klas IV mieli za zadanie przebiec 600 m,
chłopcy z klas V-VIII musieli pokonać dystans 1000 m.
Kampania „#świętokrzyskieNIEhejtuje”
Kampania społeczna „#świętokrzyskieNIEhejtuje” ma za zadanie uświadomić hejterom, jak wielką krzywdę mogą zrobić innym i sobie.
Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego:
Konkurs na hymn Naszej szkoły
Wpisz się w historię Daleszyc
- bądź autorem hymnu Twojej szkoły!
Cel konkursu:
wzbogacenie tradycji i symboli szkoły,
stworzenie hymnu, pieśni umacniającej więź uczniów z własną szkołą.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza” w Daleszycach.
800 800 605 – ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”
Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dnia 1 września 2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego - bez uroczystej akademii i spontanicznych powitań, w reżimie sanitarnym.
Pani dyrektor Monika Kosmala i pani dyrektor Teresa Rzepecka serdecznie powitały uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców, życząc im miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce. Uczniowie klas starszych spotkali się natomiast ze swoimi wychowawcami w klasach .
Bezpieczny powrót uczniów do szkół
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. Poniżej zamieszczamy list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków. Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.

SP Daleszyce zaprasza nowych uczniów.
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Szkołę Podstawową w Daleszycach. Prezentuje on ofertę dydaktyczną i lokalową naszej placówki. Podejmuje próbę spojrzenia na placówkę oczami uczniów.Życzymy miłego oglądania i zachęcamy do zapisów na rok szkolny 2021/2022.
Dyrekcja ZSP Daleszyce
Pożegnania Absolwentów nadszedł czas....
Są dni, które w pamięci zostają na długo. Niewątpliwie takim momentem było rozstanie z Absolwentami szkoły - uczniami klas 8a, 8b, 8c.To Oni w obecności Rodziców, Nauczycieli oraz zaproszonych Gości odebrali świadectwa oraz nagrody za aktywność w różnych aspektach działalności Szkoły Podstawowej w Daleszycach (m.in.sportowej, kulturalnej).
Wiosenny Turniej o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce
Obroniliśmy Puchar Burmistrza !!!
Długo czekaliśmy i wreszcie nasi uczniowie mogli poczuć duże sportowe emocje i zdrową rywalizację związaną z możliwością udziału w zawodach sportowych i zajęciach pozalekcyjnych SKS. Młodzi piłkarze po ponad rocznej przerwie wybiegli na boisko, by rozegrać Wiosenny Turniej o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Zdobywcą i obrońcą Pucharu zostali nasi chłopcy - zespół z ZSP z Daleszyc, a organizatorem tych rozgrywek był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach na czele z gospodarzem obiektu - Dyrektorem Norbertem Wojciechowskim.
Prawa Dziecka
Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród konkursu „Prawa Dziecka” odbyło się 01 czerwca 2021 roku. Uczniowie spotkali się o 12.30 z panią wicedyrektor Moniką Kosmalą na parterze pod tablicą patrona. Wręczenie nagród odbyło się z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie pandemii. W konkursie plastycznym „Prawa Dziecka” w klasach 1-3: I miejsce zajął Dawid Wójcik z 1a, II miejsce zajął Dawid Olszewski z 1a, III miejsce zajęła Hania Kumor z 1a i Jakub Kamiński z 1a. W klasach 4-8: I miejsce zajął Wiktor Krzemiński z 7a, II miejsce zajął Michał Łukawski z 4a, III miejsce zajęła Zuzanna Danek z 6d i Nela Baćkowska z 4a.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych