Strona główna
Aktualności
XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W dniach 26.05. – 2.06. 2021 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Daleszycach XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Z tej okazji 31.05.21 r. klasy II b i II c spotkały się z „czytającymi gośćmi”. Pani Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach Alicja Prendota i Pani bibliotekarka Lucyna Rogala przeczytały dzieciom, z podziałem na role, fragmenty książek znanych i lubianych pisarzy.
V Międzynarodowe Badania Postępów Biegłości w Czytaniu
Nasza szkoła jako jedna z 4 szkół w województwie świętokrzyskim wzięła udział w piątej edycji Międzynarodowego Badania Postępów Biegłości w Czytaniu - PIRLS 2021 (ang. Progress in International Reading Literacy Study). Badanie realizowane jest co 5 lat przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć Szkolnych (IEA) z siedzibą w Amsterdamie, a w Polsce - przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przedmiotem pomiaru jest czytanie pod względem doświadczenia literackiego (czytanie tekstów literackich) oraz czytanie w celu uzyskania informacji (czytanie tekstów użytkowych). W badaniu udział biorą dziesięciolatki. Program PIRLS uznawany jest za miarodajne źródło informacji o postępie edukacji na świecie; jego założenia i wskaźniki używane są w określaniu celów rozwoju edukacji oraz monitorowaniu ich osiągania w większości krajów rozwiniętych, także w Polsce. Szkoły i uczniowie, którzy bio
Pamiętamy o Hansie Christianie Andersenie
W ramach programu „Czytające szkoły” w kwietniu obchodziliśmy 216 rocznicę urodzin H.Ch. Andersena – duńskiego pisarza i poety, autora sztuk teatralnych, powieści i opowiadań. W młodości marzył o karierze dramatopisarza, ale największą sławę przyniosły mu baśnie. Opowieści H. Ch. Andersena czytane są przez dzieci na całym świecie. Bohaterowie wprowadzają nas w świat dziecięcych fascynacji, gdzie spełniają się marzenia, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Uczniom z naszej szkoły również bardzo podobają się książki sławnego pisarza. Z okazji rocznicy urodzin Andersena p. Barbara Sójka (koordynator programu „Czytające szkoły”) przeczytała dzieciom z młodszych klas wybrane jego baśnie. Klasa I c wysłuchała utworu „Historia roku”, a klasa II c – „Z jednego gniazda”. Okazało się również, że klasa II a zna tę baśń, tylko pod innym tytułem – „Pięć ziarenek grochu”. Dzieci czytały ją n
Przywozy i odwozy w dniach 25 - 28 maja 2021r.
W poniższym linku umieszczono harmonogram dowozów do ZSP Daleszyce na czas egzaminu ósmoklasisty oraz w piątek dla klas "0"
plik do pobrania: Dowóz - 25 - 28.05 2021 r.
Przywozy i odwozy od 17 maja 2021r.
Szczegółowy Hharmonogram dowozów do ZSP Daleszyce od dnia 17 maja 2021r. umieszczony w linkach poniżej;
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja
Uruchom poniższy plik wideo
Nasza szkoła dołączyła do kolejnej edycji "Szkoły z Gigantami".
Programowanie dla dzieci i nastolatków - zwłaszcza we współcześnie scyfryzowanym świecie - jest zajęciem tak samo ważnym, jak nauka czytania czy liczenia. Szkoła Giganci Programowania przekaże wiedzę, która nie tylko potencjalnie przygotuje do zawodu związanego z IT, ale też zaciekawi, pozwalając lepiej poznać i zrozumieć świat nowych technologii.
MAMY FINALISTĘ II KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO Z INFORMATYKI
W bieżącym roku szkolnym uczeń klasy ósmej Oskar Kalisz znalazł się w gronie 50 Finalistów II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, którego orgaznizatorem jest Kuratorium Oświaty w Kielcach. Zmagania konkursowe składały się z trzech etapów:
- szkolnego,
- rejonowego
- wojewódzkiego.
Oskar na pierwszym etapie zmierzył się z zadaniami otwartymi w edytorze tekstu i grafiki, z arkuszem kalkulacyjnym oraz stworzył program z wykorzystaniem języka programowania; na kolejnych dwóch etapach rozwiązywał test online składający się z zadań zamkniętych.
Życzenia wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego
Uruchom poniższy plik Wideo
Szkolny Konkurs Recytatorski ad. 2021
W marcu 2021r. w ramach programu „Czytające szkoły” odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pod hasłem „21 marca – Światowy Dzień Poezji”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – III, którzy i tym razem zaprezentowali swój wielki talent recytatorski i aktorski. Dzieci przedstawiły wiersze ulubionych poetów. Wraz z wychowawczyniami przygotowały utwory o tematyce wiosennej i przyrodniczej. Prezentacje uczniów oceniały panie wychowawczynie oraz gościnnie p. Jolanta Rusak (pracownik biblioteki szkolnej).
Laureaci tegorocznego konkursu:
Biblioteka Szkolna zaprasza
Biblioteka Szkolna pracuje cały czas mimo pandemii.
Uczniowie mogą korzystać z księgozbioru codziennie w godzinach: od 8.00 – do 14.00.
Ponieważ nie ma wolnego dostępu do półek, należy poprosić panie z obsługi, które przekazują prośbę do bibliotekarza – p.Jolanty Rusak. Potrzebne książki bibliotekarka dostarcza na parter szkoły, do holu wejściowego i tam odbywa się obsługa czytelników oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Oddawane przez czytelników książki najpierw trafiają na kwarantannę i dopiero potem mogą być wypożyczane. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim miłośnikom książek.
XXIX Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.
15 marca 2021 roku odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Daleszycach XXVII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Został on zrealizowany w ramach obchodów XXIX Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.
Tegoroczny konkurs przebiegał w systemie hybrydowym. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Daleszyce, którzy zgłosili chęć uczestnictwa i zakwalifikowali się do tego etapu, pisali dyktando w swoich szkołach. Następnie scany prac zostały sprawdzone przez komisję konkursową.
29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Społeczność naszej szkoły od wielu lat towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tegoroczny - 29 finał odbywał się pod hasłem: „Gramy z głową”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii , otolaryngologii i diagnostyki głowy.
W niedzielę 31 stycznia br., 17 wolontariuszy, kwestowało w Daleszycach, Cisowie i Widełkach. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały p. J. Pala, E. Świder i A. Chrapkiewicz. Pomimo mrozu, pogoda nam sprzyjała, bo styczniowe słonko skutecznie dawało o sobie znać. Nasza młodzież z poświęceniem kwestowała, dzieliła się uśmiechem, pozytywną energią i cieszyła z każdego najmniejszego datku.
„Najlepsze prezenty ukryte są w sercach” - jak śpiewała Anna Szarmach
Za nami magiczny czas, czas miłości, bliskości, serdecznych życzeń. Te święta były jednak inne niż co roku. Pandemia zmusiła nas do ograniczenia kontaktów w trosce o zdrowie nas wszystkich. Ucierpiały na tym zwłaszcza osoby chore, samotne i w podeszłym wieku – te, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia w tym szczególnym okresie.
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę ,
aby wszyscy znaleźli swoje miejsce przy świątecznym stole,by spełniły się najskrytsze marzenia, aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy od poprzedniego, bądźmy dla siebie bardziej serdeczni, patrzmy na to co dobre, a nie na to co nasz dzieli.Wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych