Aktualności

        •  Mamy Puchar Burmistrza  XIX Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Przechodni Burmistrza.
          •  Mamy Puchar Burmistrza XIX Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Przechodni Burmistrza.

          • 27 maja na stadionie „Spartakusa” w Daleszycach odbył się XIX Turniej o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy. Po raz trzeci z rzędu okazaliśmy się najlepsi – Puchar Przechodni po raz kolejny trafił do naszej szkolnej gabloty na stałe. Najlepszym zawodnikiem wybrano naszego ucznia z klasy 5a, Szymona Pindrala, który zdobył w czterech meczach 7 goli. Nasze wyniki to: wygrane z Sukowem 1:0, z Niestachowem 6:1, z Sierakowem 5:0 oraz remis z Borkowem 1:1. Bramki zdobywali również: Michał Mierzwa z klasy 6b - 2, Dawid Wójcik z 6a - 2, Łukasz Łukawski z 6c i Wiktor Bożek z 5a, po jednej. Ponadto grali: Kuba Koprowski 6b, Paweł Stępień 6c, Leon Kotyniewicz 5b, Piotr Chmielecki 5b, Dawid Furmanek 6a, Marcel Ziółkowski 5b, Aleksy Witkowski 5b. Trenerem był Cezary Ruszkowski.

        • I miejsce chłopców, II miejsce dziewcząt  w Gminnym Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców klas IV-VI.
          • I miejsce chłopców, II miejsce dziewcząt w Gminnym Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców klas IV-VI.

          • Dnia 20 maja 2026 roku nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej. Nasze dziewczęta po bardzo emocjonującym spotkaniu, gdzie wszystko rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce, uległy jedną bramką drużynie z Niestachowa i zajęły II miejsce. Chłopcy natomiast byli tego dnia nie do zatrzymania, wygrali wszystkie swoje mecze z Niestachowem, Sierakowem i Borkowem, bezapelacyjnie zajmując I miejsce.

        • Wielki sukces Franka w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej!
          • Wielki sukces Franka w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

          • Z dumą informujemy, że nasz uczeń, Franek Pietrowski, odniósł znaczący sukces w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach, które odbyły się w Kielcach, Franek wykazał się ogromną wiedzą i zajął wysokie II miejsce!

            ​Konkurs, zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, wymagał od uczestników nie tylko znajomości przepisów przeciwpożarowych, ale także zasad ratownictwa medycznego oraz historii straży pożarnej.

            ​„Sukces Franka to dowód na to, że pasja połączona z rzetelną nauką przynosi wspaniałe efekty. Gratulujemy determinacji i opanowania w tak trudnej dziedzinie!”

            ​Serdecznie gratulujemy Frankowi oraz jego opiekunom i życzymy powodzenia w dalszym zgłębianiu tajników strażackiej służby. Brawo!

            Nauczyciel ZSP w Daleszycach

            Beata Łatasiewicz

        • „Rzepka” Juliana Tuwima inscenizacja wiersza w wykonaniu dzieci.
          • „Rzepka” Juliana Tuwima inscenizacja wiersza w wykonaniu dzieci.

          • 8 maja 2026 roku rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się wyjątkowa inscenizacja wiersza „Rzepka” autorstwa Julian Tuwima.  Uczniowie klas 1–3 wystawili przedstawienie pełne humoru, kolorowych strojów i świetnej zabawy.

            Młodzi aktorzy wcielili się w bohaterów znanego utworu – dziadka, babcię, wnuczka, psa, kota, gąskę, kurkę, itp. Ustawili się w „łańcuszek” osób ciągnących rzepkę. Każda postać miała ciekawy kostium i z dużym zaangażowaniem odgrywała swoją rolę. Na scenie nie brakowało śmiechu    oraz gromkich braw od publiczności.

            Dekoracje przedstawiały ogród z warzywami oraz rzepkę, której wyciągnięcie okazało się bardzo trudnym zadaniem. Dzięki wspólnemu działaniu bohaterowie osiągnęli sukces, a widzowie mogli przypomnieć sobie, jak ważna jest pomoc
            i współpraca.

            Mali artyści pokazali wielki talent oraz odwagę sceniczną. Inscenizacja była doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę i wspólne przeżywanie kultury dziecięcej.

            Dziękuję panu Dyrektorowi za obecność i przychylność w realizacji tego zadania, wychowawcom za współpracę, wolontariuszom  za udział, rodzicom
            za przygotowanie pięknych strojów oraz wszystkim uczniom klas 1-3.

             

            Lucyna Rogala

        • Sukces naszych uczniów w Gminnym Turniej Piłki Ręcznej
          • Sukces naszych uczniów w Gminnym Turniej Piłki Ręcznej

          • Dnia 28.04.2026 roku  w sali naszej szkoły odbył się  Gminny Turniej Piłki Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców klas VII-VIII, w którym wzięło udział 3 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców ze szkół podstawowych z: Sierakowa, Niestachowa, Borkowa, Szczecna  i Daleszyc. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nasze szkoły wygrali wszystkie swoje mecze, zajmując zdecydowanie I miejsca w swoich kategoriach, prezentując bardzo dobrą dyspozycję sportową. Nasza wygrana to efekt świetnej współpracy drużyny, skutecznej obrony, szybkiego ataku oraz precyzyjnych rzutów na bramkę. Naszą szkołę reprezentowali: 

            1. Ksawery Mazurczak 8c
            2. Wojciech Wójcik 8c
            3. Axel Kozub 8c
            4. Bartosz Szuran 8c
            5. Mikołaj Piotrowski 8c
            6. Maciej Krzywicki 8c
            7. Kacper Wilk 8b
            8. Karol Mróz 8b
            9. Tobiasz Baćkowski 8a
            10. Błażej Baćkowski 8a
            11. Natalia Fortuńska 8c
            12. Paulina Kurasz 8a
            13. Karolina Fortuńska 6a
            14. Emilia Cedro 6a
            15. Maria Miernik 6a
            16. Kinga Łygońska 6b
            17. Zunaira Hossain 6b
            18. Zuzanna Ostrowska 8a
            19. Michalina Ozga 8a
            20. Lena Błaszczyk 8a
            21. Ula Kłosowicz 8b
            22. Emilia Wołcerz 8a
               

            Opiekunami drużyny byli Jolanta Naszydłowska oraz Cezary Ruszkowski.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • 23 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas czwartych wzięli udział w akcji sprzątania terenów zielonych w pobliżu szkoły. Jej głównym celem było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. Podkreślono również, że troska o czystość otoczenia nie powinna ograniczać się jedynie do jednorazowych działań, lecz polegać przede wszystkim na codziennych, dobrych nawykach – takich jak segregacja odpadów i ich odpowiednie zagospodarowanie.

            Akcję rozpoczęto krótką pogadanką na temat ochrony przyrody oraz zasad prawidłowej segregacji śmieci. Następnie uczniowie, zaopatrzeni w rękawiczki i worki, wraz
            z nauczycielami przystąpili do porządkowania okolicy szkoły. W trakcie pracy zbierali różnego rodzaju odpady, m.in. plastikowe butelki, papierki, puszki i szkło. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i wykonywały swoje zadania z entuzjazmem.

            Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się znacząco poprawić stan czystości otoczenia, co wpłynęło na estetykę najbliższej okolicy. Akcja okazała się nie tylko pożyteczna, ale również stanowiła cenną lekcję dbałości o środowisko.

            Anna Guz
            Edyta Świder
            Monika Stachurska

        • III miejsce chłopców w powiatowym finale XXVI Edycji Pucharu „Tymbark”
          • III miejsce chłopców w powiatowym finale XXVI Edycji Pucharu „Tymbark”

          • 20 kwietnia 2026 roku w Ćmińsku odbył się powiatowy finał XXVI edycji ogólnopolskiego turnieju „ Z podwórka na stadion o Puchar „Tymbark”. Nasi chłopcy zagrali w kategorii U 12, aby dostać się do finału powiatowego, musieli wygrać eliminacje gminne, które odbyły się w Sukowie, gdzie zajęliśmy I miejsce. W Ćmińsku wystąpiło siedemnaście drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. My trafiliśmy do czterozespołowej grupy wraz ze szkołami z: Rakowa, Chmielnika, Strawczyna, gdzie po dwóch zwycięstwach i remisie zajęliśmy pierwsze miejsce.

            Rakovia – Dallasy 1:5(gole: Wiktor Bożek 2, Aleksy Witkowski, Mikołaj Gemzik, Ignacy Andura);

            SP Strawczyn – Dallasy 2:2(W. Bożek, Szymon Pindral);

            SP Chmielnik – Dallasy 2:3(I. Andura 2, W. Bożek).

            W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z drużyną z Bielin, którą pokonaliśmy 2 : 0, po dwóch golach Ignacego Andury. W meczu półfinałowym ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Chmielnika, ale niestety w tym najważniejszym meczu o wejście do finału, ponieśliśmy jedyną porażkę w turnieju 3 : 1(gol W. Bożek). W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy drużynę SP Pierzchnica 4 : 1 po dwóch golach I. Andury, po jednym W. Bożka i S. Pindrala. Chłopcy wracali do domu niepocieszeni, gdyż marzył im się finał wojewódzki, a następnie występy na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdyż tam odbywają się finały ogólnopolskie. Wrócimy na turniej mocniejsi i z jeszcze większą wiarą w przyszłym roku. Oto zawodnicy którzy reprezentowali naszą szkołę:

            1. Leon Kotyniewicz 5b
            2. Piotr Chmielecki 5b
            3. Mikołaj Gemzik 5b
            4. Marcel Ziółkowski 5b
            5. Aleksy Witkowski 5b
            6. Wiktor Bożek 5a
            7. Szymon Pindral 5a
            8. Tymon Michalczyk 4a
            9. Ignacy Andura 3c

            Opiekunem, trenerem był Cezary Ruszkowski.

        • VIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „ĆMIELOWSKIE KORZENIE. PONAD CZASEM” POD HASŁEM „JEGO ANIELSKOŚĆ”
          • VIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „ĆMIELOWSKIE KORZENIE. PONAD CZASEM” POD HASŁEM „JEGO ANIELSKOŚĆ”

          • 17 marca 2026 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem”, który odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Ćmielowa Joanny Suska i Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały.

            Puchar Prezesa za zajęcie I miejsca powędrował do Leny Pacyny - uczennicy klasy 7c Szkoły Podstawowej  w Daleszycach (puchar złoty). Wyróżnienie otrzymała Lena Frąk z klasy 7a. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach konkursowych, zostali przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów obdarowani figurkami pomalowanymi wg własnego pomysłu, otrzymali również pamiątkowe albumy ufundowane przez p. Burmistrz Joannę Suska oraz dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsorów pozyskanych przez szkołę: Banku Spółdzielczego w Ostrowcu Św. i Banku Spółdzielczego w Ożarowie.

            Nauczyciel ZSP Daleszyce

            Joanna Pala