Pieniądze towarzyszą każdemu z nas każdego dnia. Codziennie się nimi posługujemy, dlatego uczniowie klasy 2b systematycznie nabywają wiedzę, umiejętności i nawyki związane z poruszaniem się w świecie finansów.
5 czerwca, już po raz drugi w tym roku, spotkaliśmy się z panią Małgorzatą Cedro – Sitarz, pracownikiem banku, która tym razem zapoznała uczniów z nazwami instytucji państwowych związanych z wytwarzaniem pieniędzy. Zapoznała dzieci z pojęciami: oszczędzanie, pożyczka, dług, rata. Umożliwiła klasyfikację środków płatniczych na dawne i współczesne. Dzieci rozpoznawały banknoty, monety i karty płatnicze. Wykonały również projekty własnej karty płatniczej. Jak zawsze na zakończenie spotkania była niespodzianka. Tym razem złote monety, ale w środku opakowania przepyszne, czekoladowe łakocie. A dla zainteresowanych finansami pani Małgosia zostawiła książki o ekonomii, oczywiście to literatura dziecięca.
Dziękujemy serdecznie za spotkanie i ciekawe przedstawienie „bogatego” tematu.
Małgorzata Pietruch
wychowawca klasy 2b
nauczyciel ZSP w Daleszycach

