01 września 2022 roku uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Naukę w murach szkoły zaczęło ponad 500 uczniów, w tym 60 pierwszoklasistów. Jednak zanim to nastąpiło, zgodnie z obowiązującym przed laty zwyczajem, uczniowie z rodzicami oraz całym gronem pedagogicznym - na czele z dyrekcją szkoły - zgromadzili się w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach, aby uczestniczyć we Mszy św. celebrowanej przez księdza proboszcza Tadeusza Cudzika. Następnie dzieci i młodzież – już pod opieką swoich wychowawców – w zwartym szyku przeszła do budynku szkoły, gdzie o godzinie 10.30 na sali gimnastycznej nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Tym bardziej uroczyste i wyjątkowe było to wydarzenie, iż mogliśmy poznać nowego Dyrektora szkoły, Pana Macieja Mądzika. Informację tę przekazał w swoim wystąpieniu Pan Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Dariusz Meresiński, który jako pierwszy zabrał głos na forum. Ciepło przywitał wszystkich obecnych, szczególnie „pierwszaków”, życząc uczniom miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce.
Agnieszka Golmento
nauczyciel ZSP w Daleszycach