Dnia 4 października uczniowie klas VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach udali się wraz z wychowawcami klas na wycieczkę do Sandomierza. Wyprawie towarzyszyła przepiękna pogoda, przygrzewało cudownie słońce. Zwiedzanie rozpoczęło się na Rynku przy Starej Studni. Młodzież wraz z opiekunami odwiedzili pod opieką przewodnika turystycznego liczne atrakcje tego starego grodu. Były to m.in. Rynek wraz z Ratuszem, podziemna trasa turystyczna, Kamienica Oleśnickich – Zbrojownia Rycerska, Bazylika katedralna, Brama Opatowska, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi i Wąwóz św. Jacka Odrowąża. Z daleka podziwiali Kościół Św. Jakuba wraz z Winnicą, Kościół Św. Ducha, św. Michała i św. Pawła. Ze szczytu Bramy Opatowskiej można było podziwiać meandry Wisły, Góry Pieprzowe, a w oddali dostrzec zabudowania Stalowej Woli.
Dla wszystkich uczestników wycieczki do Sandomierza był to cudownie spędzony czas. Możliwość integracji po bardzo długim czasie nauki zdalnej i rozstania. Czas na wspólny spacer i rozmowy jak również na zakupy sandomierskich pamiątek i prezentów.
Wychowawcy kl.7