22 i 24 listopada 2023 roku klasy siódme odbyły wyjazd do przeszłości naszych przodków. Klasa 7a i 7c we środę a klasa 7b w piątek odwiedziły Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Jest to miejsce pamięci i edukacji. Uczniom została przybliżona historia związana z powstaniem styczniowym na Kielecczyźnie. Zwiedzili więzienie i wzięli udział w warsztatach, na których wykonali wspaniałe plakaty. Podsumowaniem całego wyjazdu będzie w styczniu lekcja otwarta, na której uczniowie zaprezentują swoje prace klasom szóstym.
Agnieszka Michalecka
nauczyciel ZSP w Daleszycach