• LOP

• Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działa w naszej szkole od kilkudziesięciu lat. Celem działalności koła  jest  rozwijanie  wrażliwości i potrzeby działania na rzecz ochrony środowiska, a także pozytywny i odpowiedzialny stosunek do przyrody, który powinien stać się trwałym elementem systemu wartości każdego człowieka. Opiekunem koła od wielu lat jest nauczycielka przyrody, pani Barbara Pacierz. W ostatnim roku opiekunem koła została też pani Beata Banaszek, nauczycielka biologii. Uczniowie co roku uczestniczą w akcji „Sprzątanie   świata”, biorą udział w różnych konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim osiągając wysokie lokaty. Szkolne Koło LOP współpracuje z Okręgiem Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach i Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Współpracuje  też z Nadleśnictwem Daleszyce uczestnicząc w wielu prelekcjach i warsztatach. Uczniowie biorą również udział w sadzeniu lasu oraz wędrówkach po ścieżkach Cisowsko- Orłowińskiego Parku Krajobrazowego podziwiając jego bogactwo i piękno.

Galeria zdjęć z działalności koła.