• UKS Rekord

• UKS „Rekord” powstał 2003 roku. Zarząd klubu stanowią nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Daleszycach . Prezesem klubu jest Jolanta Naszydłowska, wiceprezesem Grzegorz Wiącek, są oni jednocześnie szkoleniowcami  pracującymi  z dziećmi. Klub realizuje swoje cele i zadania zgodnie ze statutem, które polegają na:

• organizowaniu i planowaniu pozaszkolnego życia sportowego dzieci ZSP w Daleszycach;
          • rozwijanie talentów sportowych uczniów;
          • uczestniczeniu w imprezach sportowych na terenie gminy, powiatu i województwa ;
          • organizowaniu i współorganizowaniu imprez dla szkoły;
          • propagowaniu zdrowego stylu życia.

Klub zrzesza uczniów szkoły z klas III- VI. Zajęcia sportowo- rekreacyjne  prowadzone są w sekcjach: piłki nożnej, piłki siatkowej oraz  sekcji lekkoatletycznej. Zajęcia prowadzone są na hali sportowej i sali gimnastycznej w ZSP w Daleszycach, hali  sportowej MGOK -u w Daleszycach i na przyległych do nich boiskami. Obiekty są w pełni funkcjonalne i wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy. Zawodniczki i zawodnicy biorą udział w gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz makroregionalnych zawodach sportowych .Do największych sukcesów klubu należy zaliczyć : Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców, V miejsce dziewcząt i chłopców w finale Województwa Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku , Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w piłce siatkowej „Świętokrzyskie Mini Volley Cup 2016”. Ponadto reprezentacja mieszana dziewcząt i chłopców w siatkówce wygrała wojewódzki turniej finałowy „Orlik Volleymania 2016” i wzięła udział w turnieju makroregionalnym w Ropczycach zajmując 8 miejsce. II miejsce w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych LZS o puchar Zdzisława Stawiarza w Tokarni i Strawczynie.UKS „Rekord” jest corocznie organizatorem wielu wewnątrzszkolnych i gminnych zawodów sportowych. Uczniowie brali udział w imprezach sportowych organizowanych przez  Kuratorium Oświaty w Kielcach takich jak: Świętokrzyski Dzień Siatkówki oraz Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego. Klub w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną „ Bieg po zdrowie z UKS Rekord”. Główną ideą opracowania innowacji była potrzeba nowatorskiego spojrzenia na zajęcia pozalekcyjne Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rekord”, wyrobienie wśród uczniów nawyku aktywnego spędzenia wolnego czasu, prozdrowotnej zabawy w grupie rówieśniczej lub rodzinie w oparciu o nowo poznane formy rekreacji ruchowej. Głównym założeniem innowacji jest  uatrakcyjnienie zajęć  poprzez stosowanie nowoczesnych form i metod w  pracy z dziećmi. Najważniejsze zadania realizowane przez Klub w pierwszym półroczu 2018/2019 roku:

1.  Udział w programie KLUB 2018. Pozyskanie funduszy na prowadzenie zajęć, zakup sprzętu sportowego dla szkoły, strojów sportowych dla uczestników zajęć.
          2. Organizacja Wewnątrzszkolnych Zawodów w Tenisa Stołowego. Pozyskanie środków na zakup nagród z Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach.
          3. Organizacja Turnieju Piłki Siatkowej „Ferie 2019”.  Fundusze na zakup nagród i poczęstunku dla uczniów pozyskano z MGKRPA w Daleszycach.

Udział w zajęciach ma ogromne znaczenie dla dalszego prawidłowego rozwoju dzieci uzdolnionych sportowo. Ponadto zawodnicy mają możliwość aktywnie spędzić wolny czas i doskonalić swoją sprawność fizyczną.

Jolanta Naszydłowska

Galeria zdjęć z działalności UKS Rekord