26 maja 2025 roku obchodzimy Dzień Mamy – bardzo ważne święto, o którym pamiętają wszystkie dzieci. Składają wtedy ukochanym Mamom piękne życzenia, przygotowują wspaniałe laurki i dziękują za miłość, dobroć, opiekę i codzienny trud. W miesiącu maju „Czytające Mamy” zostały zaproszone do szkoły, aby przeczytać dzieciom wybrane opowiadania i baśnie. Dzieci z klasy II a wysłuchały opowiadań przeczytanych przez Panie Katarzynę Strząbałę (mamę Michalinki), Karolinę Cedro (mamę Olafa) i Agnieszkę Krzemińską (mamę Karola): „Niezwyczajna komórka” M. Kwietniewskiej – Talarczyk, „Łowcy dźwięków” A. Cholewińskiej – Szkolik i „Deszczowe lato” M. Malickiej. Słuchając o przygodach Zuzy i Marcela, dzieci mogły dowiedzieć się jak zostać mistrzem zabawy w chowanego, czy czekoladowe babeczki zawsze poprawiają humor i jak należy wykonać indiański taniec deszczu. Klasa II b wysłuchała baśni J. I. Kraszewskiego „Kwiat paproci”, którą przeczytała Pani Agnieszka Duda (mama Dominiki). Baśń ta pokazuje, że materialne bogactwo i spełnienie życzeń nie dają pełnego szczęścia, jeśli nie można się nimi podzielić z innymi. Dzieci z klasy II c zaprosiły Panią Kamilę Kapelę (mamę Oliwii), która przeczytała im jedną z „Opowiastek o zwierzętach” - „O słowiku, maju i kukułczym jaju” E. Stadtmüller. „Opowiastki o zwierzętach” to zbiór ulubionych przez dzieci opowiadań, znakomicie ilustrowanych, by przybliżyć najmłodszym bogactwo i różnorodność świata przyrody, kształcić ich wyobraźnię i bawić. Koordynatorki programu „Czytające szkoły” Barbara Sójka, Agnieszka Maciejewska i Barbara Kłosowicz serdecznie dziękują „Czytającym Mamom”, Wychowawczyniom klas I – III oraz Uczniom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
Barbara Sójka
Agnieszka Maciejewska
Barbara Kłosowicz
nauczyciele ZSP w Daleszycach